Więcej złota z Mennicy Polskiej
Grupa sprzedała w 2012 r. 10 ton kruszcu na rynku hurtowym. Dziesięć razy więcej niż rok wcześniej
Spółka w hurcie sprzedaje złoto w formie półproduktu - np. nieostemplowanych sztab - które odzyskuje w swojej rafinerii metali szlachetnych z odpadów przemysłowych i złotego jubilerskiego złomu. Odbiorcy to przedsiębiorstwa przemysłowe, które kupują od Mennicy np. siatki katalityczne wykorzystywane w chemii. Ale najważniejsi klienci to firmy specjalizujące się w obrocie złotem inwestycyjnym. Gdy już kupią od Mennicy półprodukt, oznaczają go swoim stemplem i odsprzedają inwestorom jako produkt gotowy - czyli sztabkę z własnym certyfikatem. Albo jako surowiec do dalszej produkcji - np. jubilerom.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.