Mieszkaniowa zadyszka
NIERUCHOMOŚCI Deweloperzy sprzedają więcej, ale nie wszyscy. Są symptomy, że rynek nieco wyhamuje
Ponad 6,1 tys. lokali sprzedała w I półroczu 2016 r. grupa dziewięciu największych w kraju spółek mieszkaniowych. To o 14 proc. więcej niż tym samym okresie 2015 r. Z trendu wzrostowego wyłamały się Ronson oraz Budimex Nieruchomości. Sprzedaż pierwszej spółki spadła od stycznia do czerwca o niemal 12 proc., do 362 lokali. Drugiej aż o 34 proc. - do 712. Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu z Ronsona, uspokaja, że to skutek szybkiego wyczerpywania się oferty, która w kolejnych miesiącach ma się powiększać. - Podtrzymujemy plany sprzedaży ponad 900 lokali w całym roku - zapewnia.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.