Dziennik Gazeta Prawana logo

Takiego szturmu na kina jeszcze u nas nie było

27 czerwca 2018

Więcej sal, lepsza oferta z Hollywood i więcej premier. Efekt: rekord wszech czasów na naszych ekranach

Największym wygranym 2015 r. w polskich kinach jest TVN będący producentem "Listów do M 2". Tę komedię romantyczną obejrzało ponad 2,87 mln widzów, co dało jej pierwsze miejsce wśród filmowych hitów. Na drugim znalazła się najnowsza część "Gwiezdnych wojen", które w ciągu zaledwie dwóch tygodni obejrzało 2,06 mln widzów, a trzecie miejsce zajął film "Pięćdziesiąt twarzy Greya" z 1,8 mln widzów. Do tego obrazu należy też frekwencyjny rekord otwarcia w polskich kinach (834,5 tys. widzów w walentynki 2015 r). Tuż za podium znalazła się najnowsza część serii o Jamesie Bondzie. "Spectre" obejrzało 1,75 mln osób.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.