Sport to przyszłość działań reklamowych
Marketing sportowy jest idealny do tego, by budować markę, produkt i sprzedaż. Choć na efekty trzeba niekiedy poczekać, jego rola będzie rosła
Sportem interesuje się 89 proc. Polaków i są to zarówno kobiety (49 proc.) jak i mężczyźni (51 proc.). Najpopularniejszymi dyscyplinami pozostają piłka nożna, skoki narciarskie oraz siatkówka – wynika z najnowszego raportu Sponsoring Monitor przygotowanego przez firmę ARC Rynek i Opinia.
Nic więc dziwnego, że sport jest traktowany przez biznes jako bardzo atrakcyjna platforma marketingowa. Szczególnie, że z wcześniejszych badań ARC Rynek i Opinia wynika również, że niemal połowa Polaków korzystnie ocenia przedsiębiorstwa zaangażowane w taką działalność, a 40 proc. deklaruje, że chętniej kupowałoby produkty i usługi tych, które sponsorują sport.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.