Dziennik Gazeta Prawana logo

Próchnik znów na krawędzi

Najdłużej notowana spółka giełdowa złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. Zarząd zapewnia, że firma spłaci zobowiązania "w możliwie najwyższym stopniu"

Za tydzień Giełda Papierów Wartościowych świętować będzie 27. rocznicę pierwszej giełdowej sesji. Z pięciu notowanych wówczas spółek Próchnik jest ostatnią wciąż obecną na parkiecie. Budowlany Exbud i śląskie Kable wykupili i wycofali z obrotu inwestorzy branżowi. Gorzej poradziły sobie produkujący głośniki Tonsil i huta szkła Krosno - obie firmy zbankrutowały. Próchnik wszedł na tę samą ścieżkę. Spółka złożyła do sądu wniosek o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.