Dziennik Gazeta Prawana logo

Kolejne firmy wsiadają w auta na minuty

W ciągu roku liczba samochodów oferowanych w Polsce w ramach krótkoterminowego wynajmu wzrosła 10-krotnie, do około 2 tys.

Energetyczny koncern innogy to kolejny gracz zainteresowany wejściem na rynek car sharingu. Od dziś mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji osiem testowych elektrycznych pojazdów pod tą marką. Po miesiącu firma ma zdecydować, co dalej. - Jesteśmy zainteresowani rozwojem, a dzięki zebranym informacjom chcemy postawić kropkę nad i. Dla koncernu energetycznego wynajem samochodów elektrycznych to naturalna droga rozwoju, uzupełniająca jej usługi - mówi dr Maciej Chmielowski, menedżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w innogy Polska. Nie będzie to pierwszy elektryczny car sharing. Energa ma swoje auta w Gdańsku, od ponad trzech miesięcy we Wrocławiu mieszkańcy mają do dyspozycji 200 takich aut z miejskiej wypożyczalni.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.