Dziennik Gazeta Prawana logo

Więcej dywidend od spółek Skarbu Państwa

Po dwóch latach zaciskania pasa, w tym roku akcjonariusze dostaną wyższe wypłaty z zysków. Do budżetu trafi nawet 3 mld zł

Odkąd rządy w kontrolowanych przez państwo spółkach przejęli menedżerowie wyznaczeni przez PiS, te znacznie zmniejszyły wysokość wypłacanych dywidend. W żadnym z dwóch poprzednich lat przychody budżetu z dywidend i wypłat z zysku nie przekroczyły 2,5 mld zł i były najniższe od ponad dekady. Wiele wskazuje na to, że w tym roku przekroczą 3 mld zł. Nie dlatego, że spółki zmieniły politykę dywidendową i znów wypłacają posiadaczom akcji - głównie Skarbowi Państwa, ale też mniejszościowym udziałowcom - większość zysków. Chodzi o to, że zarobiły więcej niż rok wcześniej i mają więcej pieniędzy do podziału.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.