Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowoczesność z solidnym wsparciem

16 grudnia 2019

Automatyzacja na coraz większa skalę wchodzi do polskich firm. Także tych z sektora MSP. To zasługa coraz bardziej przystępnych cen, ale i dostępu do zewnętrznego finansowania

Już nie tylko duże koncerny dostrzegają korzyści wynikające z automatyzacji procesów technologicznych. Coraz częściej idą w tym kierunku również mniejsze firmy. Inwestują nie tylko w nowoczesne narzędzia informatyczne, ale też roboty pracujące na liniach produkcyjnych.

– Mamy coraz więcej zapytań o najlepsze dostępne rozwiązania na rynku dla średniej wielkości firm – potwierdza Maksymilian Grabowski, prezes zarządu RA Controls. O wkraczaniu MSP w gospodarkę 4.0 mówi też Łukasz Niesłuchowski, dyrektor firmy Rockwell Automation w Polsce. Jak dodaje, sektor MSP zaczyna rozumieć, że nowe technologie są szansą na zmianę pozycji rynkowej, a co za tym idzie na zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Czasem to wręcz szansa na przetrwanie w sytuacji rosnących kosztów i zaostrzającej się walki na ceny. – Firmy szukają metod optymalizowania produkcji, czy nowych możliwości pozyskiwania klientów - uzupełnia.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.