Dziennik Gazeta Prawana logo

Trwa gastronomiczny boom

26 listopada 2019

Wolne od handlu niedziele sprawiły, że Polacy zaczęli więcej chodzić do restauracji. Obecnie odwiedzają je średnio cztery razy na miesiąc. Rosną także wydatki na jedzenie poza domem. Dziś w lokalach zostawiamy średnio 130 zł miesięcznie, czyli o 24 zł więcej niż przed rokiem.

– Naszej gastronomii sprzyja również dobra koniunktura. Ludzie zarabiają coraz więcej, nie obawiają się utraty pracy, w związku z tym są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy, w tym na przyjemności – mówi Magdalena Zimna z GFK Polonia.

Pozostało 64% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.