Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

Polska jest dla nas ważna, ale…

4 listopada 2019
Ten tekst przeczytasz w 6 minut

Przedstawiciele niemieckich środowisk gospodarczych z uznaniem mówili o „niesamowitym wzroście” naszej gospodarki, swoich planach na rozwój współpracy i… niedocenianiu naszego kraju przez niemieckich polityków

Wysocy przedstawiciele izb handlowych, organizacji biznesowych i niemieckich firm, które działają na polskim rynku na zaproszenie Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Gospodarki Niemieckiej w Berlinie (OAOEV), podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat niemieckiej aktywności w Polsce. Organizatorzy spotkania zgodzili się na przedstawienie przebiegu debaty, ale bez podawania nazwisk i afiliacji jej uczestników.

Przeskoczenie w tym roku przez Polskę Wielkiej Brytanii i uzyskanie szóstej pozycji na liście najważniejszych partnerów handlowych Niemiec usunęło psychologiczną barierę, która tradycyjnie różnicowała partnerów RFN na tych ważniejszych z Zachodu i mniej ważnych – ze Wschodu. – Sumując wyniki Polski i Węgier, otrzymujemy rezultat lepszy od Francji – podkreślał jeden z uczestników debaty. W 2018 r. niemiecka wymiana handlowa z czwartą na liście partnerów handlowych Francją sięgnęła 170,5 mld euro, z Polską 118,6 mld, a z Węgrami 53,9 mld euro.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.