Dziennik Gazeta Prawana logo

Restauratorzy w coraz większych tarapatach

16 lipca 2019

Gastronomia tonie w długach, choć Polacy zwiększają wydatki na jedzenie poza domem. Restauratorzy są winni swoim wierzycielom już 245,8 mln zł. To o ponad 3 proc. większa kwota od tej z zeszłego roku. W ciągu ostatnich czterech lat skala zadłużenia wzrosła ponad 160 proc. W 2015 r. długi branży wynosiły 93,2 mln zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów opracowanych na zlecenie DGP.

Przybywa też dłużników. Tylko w ostatnim roku przyrosło ich o prawie 1 tys., do 11,42 tys. Od 2015 r. ich liczba wzrosła natomiast o 4 tys. Restauratorzy mają też więcej zobowiązań. W ciągu ostatniego roku ich liczba urosła o 2,5 tys., do 49,5 tys. Natomiast w trakcie ostatnich czterech lat uległa niemal podwojeniu.

Pozostało 87% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.