Dziennik Gazeta Prawana logo

Konsumenci nie są w dobrych nastrojach

Nastroje konsumentów nie były tak złe od pierwszej fali pandemii – wynika z comiesięcznego badania GUS. Polacy negatywnie oceniają własną sytuację finansową. Gorzej wypadają w ich oczach zmiany sytuacji gospodarczej w kraju. Negatywnie przekłada się to na deklaracje dotyczące dokonywania zakupów czy oszczędzania. Wśród największych bolączek są rosnące ceny, ale ostatnio dołącza do nich również obawa przed wzrostem bezrobocia. Ekonomiści zgadzają się, że wobec osłabienia koniunktury jest to możliwe, choć skalę zmiany ograniczy duża liczba wakatów oraz to, że osób wchodzących na rynek pracy jest mniej niż odchodzących na emeryturę. © ℗ A8

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.