Praca w Niemczech nie skusi lekarzy
Zdaniem Polskiego Forum HR otwarcie niemieckiego rynku pracy nie zwiększy emigracji zarobkowej wśród polskich informatyków i lekarzy.
- Informatycy, podobnie jak specjaliści z branży medycznej, mogą wyjeżdżać do pracy do Niemiec od wielu lat, ale nie robią tego, bo w tych branżach płace w Niemczech w stosunku do kosztów życia są porównywalne do tych w Polsce. Ze swoją wiedzą i umiejętnościami mogą więc obecnie dobrze zarobić także w kraju - mówi Dariusz Lamot, członek zarządu Polskiego Forum HR.
Otwarcie niemieckiego rynku pracy może jednak zlikwidować szarą strefę. Po 1 maja 2011 roku dziesiątki tysięcy Polaków, którzy dziś pracują w Niemczech na czarno, będą mogły zalegalizować swój pobyt i pracę.
UM
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu