Dziennik Gazeta Prawana logo

Ministerstwo Finansów już zbiera pieniądze na marcowy wykup obligacji

29 czerwca 2018

Ministerstwo Finansów będzie próbowało już w styczniu i w lutym ściągnąć z rynku część obligacji zapadających w marcu. Chce w ten sposób nieco rozłożyć w czasie marcowy wykup papierów, który w sumie ma kosztować prawie 22 mld zł.

MF przedstawiło wczoraj plan podaży papierów skarbowych na I kwartał. Pierwsza nowość: w styczniu, lutym i marcu pierwszą aukcją w miesiącu będzie tzw. przetarg zamiany. Polega on na tym, że ministerstwo oferuje nowe obligacje w zamian za posiadane już przez inwestorów papiery. Tym razem MF będzie zamieniało zapadające w marcu pięcioletnie papiery. W styczniu zaoferuje w zamian pięciolatki zapadające w kwietniu 2015 r. i dwudziestoletnie WZ0118.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.