Nauczyciele mogą rozsadzić budżet
7-PROC. PODWYŻKĘ pensji od 2012 r. pracownicy oświaty mają już zagwarantowaną. Teraz chcą 10 proc.
Pod znakiem zapytania staje rządowy plan radykalnej redukcji deficytu. Polska w przyszłym roku ma go obniżyć z 7,9 proc. PKB do 2,9 proc. Ale jak ustaliliśmy, w przyszłym roku ma zostać zrealizowana obietnica kolejnej, 7-proc. podwyżki dla nauczycieli. To sprowokuje dalsze roszczenia. Maleje szansa na dotrzymanie obietnic złożonych Brukseli. - Nieoficjalnie mamy już potwierdzenie od rządu, że w 2012 roku nauczyciele otrzymają taką samą podwyżkę jak w tym - mówi nam Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych, a Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, dodaje: - Spodziewamy się 7-proc. podwyżki od 1 września 2012 r. Będziemy się jeszcze starać wynegocjować dwukrotny wzrost po 5 proc. - w styczniu i we wrześniu. Informacje związkowców potwierdza poseł z prezydium klubu PO. Zasugerował je też wczoraj premier. - Jest kilka rzeczy, co do których się zobowiązaliśmy, np. zakończenie projektu podwyżek dla nauczycieli - mówił Tusk.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.