Grabowski ma pomysł, jak pogodzić giełdę z Rostowskim
Członek Rady Gospodarczej przy premierze proponuje kompromis w sprawie OFE
Jak ten kompromis ma wyglądać w praktyce? Grabowski proponuje, by osoba, która wybiera przejście z OFE do ZUS, miała zapisywane na subkoncie w zakładzie albo wartość swoich aktywów w OFE, albo dotychczas przekazaną na jego konto w OFE składkę waloryzowaną o konto w ZUS. Celem takiej konstrukcji jest zabezpieczenie ubezpieczonych przed efektami spadków na giełdach. Niemożliwa byłaby sytuacja, że ktoś obecnie ma w OFE aktywa warte 100 tys. zł, a po złożeniu deklaracji przejścia do ZUS - jeśli wystąpiłyby spadki na rynkach - na jego koncie w zakładzie znalazłoby się np. tylko 80 tys. zł.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.