W ekonomicznych Noblach rządzą USAWszyscy trzej nagrodzeni w tym roku uprawiają dość efektowne, ale jednak spekulacje. Bo ich Nobel jest za rozważania o tym, jak przewidzieć kurs akcji. Z nauką nie ma to zbyt wiele wspólnegoRafał Woś•17 października 2013
Fetysz jednego okienkaOd dobrych 15 lat najważniejsi przedstawiciele polskich kręgów rządowych zajmują się głównie tym, jak ułatwiać życie przedsiębiorcyRafał Woś•17 października 2013
Woś: Nietypowy Nobel dla nietypowych ekonomistówPanu Bogu świeczkę i diabłu ogarek – tak można podsumować przyznanie ekonomicznego Nobla trzem badaczom: Robertowi Shillerowi, Eugene’owi Famie i Larsowi P. Hansenowi. Podzielą się nagrodą za „badania nad cenami aktywów”, choć ich końcowe wnioski idą w najzupełniej rozbieżnych kierunkach.Rafał Woś•15 października 2013
Bielecki: PO ma wizję naprawy polskiej gospodarki. Tylko jaką?Jak się na liberalizm patrzy z mostka kapitańskiego, to zmusza to jeszcze do większego pragmatyzmu – przekonuje Jan Krzysztof BieleckiGrzegorz Osiecki•11 października 2013
Pracownik kontra pracodawca. Do krwi ostatniejStosunki pracy przypominają wojnę wszystkich ze wszystkimi. Pracownicy na etatach boją się „śmieciowców”, rząd tłucze się ze związkami, pracodawcy męczą pracowników, a ci grożą sabotażem. Z takiego konfliktu nikt nie może wyjść zwycięsko.Rafał Woś•11 października 2013