Przewoźnicy drogowi: przez e-myto koszty firm wzrosnąŚrednio o 3,6 proc. mogą wzrosnąć koszty przewoźników drogowych z powodu wprowadzenia elektronicznego systemu poboru opłat za korzystanie z dróg - wyliczyły firmy przewozowe. Resort infrastruktury ripostuje, że bez e-myta nie będzie pieniędzy na budowę dróg.11 lipca 2011
GDDKiA prowadzi negocjacje z dwoma konsorcjami w sprawie autostrady A2Negocjacje ws. budowy dwóch odcinków autostrady A2 między Strykowem a Konotopą są prowadzone z dwoma konsorcjami - poinformował p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. Chodzi o dokończenie budowy A2 po chińskim konsorcjum Covec.11 lipca 2011
Eurovia: z A2 zdążymy na Euro 2012Rząd jest coraz bliżej zlecenia kontraktów na dokończenie autostrady Łódź – Warszawa. Na placu boju pozostały francuska Eurovia i wspierana przez czesko-niemieckie konsorcjum polska spółka DSS11 lipca 2011
PJN do Grabarczyka: ciężarówki, chcąc uniknąć e-myta, niszczą lokalne drogiKlub PJN zaapelował w sobotę do ministra infrastruktury Cezarego Grabaczyka, by zaproponował rozwiązania zapobiegające niszczeniu lokalnych dróg. Według klubu, są one rozjeżdżane są przez ciężarówki, które w ten sposób unikają opłat za przejazd autostradą.09 lipca 2011
Mandaty za omijanie nieodpowiednimi drogami tras z e-mytemNawet kilka tysięcy zł mandatu mogą otrzymać kierowcy, którzy po nieprzystosowanych do ruchu ciężarówek trasach omijają płatne odcinki dróg. Sygnały, że ciężarówki rozjeżdżają małe drogi, przekazują inspektorom transportu drogowego mieszkańcy i lokalne władze.09 lipca 2011
Polskie firmy nie wpuszczą na budowę A2 nowego wykonawcyPolskie firmy, którym chińskie konsorcjum COVEC zalega ze spłatą długów grożą, że nie wpuszczą na budowę nowego wykonawcy - informuje "Gazeta Wyborcza" .09 lipca 2011
Kierowcy błądzą po e-mycieW systemie elektronicznego poboru opłat są już 352 tys. pojazdów. Ale 90 proc. transportowców wybrało formę rozliczania pre-paid, która jest uciążliwa i finansowo niebezpieczna. Teraz będą ją zmieniać na post-paidŁukasz Bąk•08 lipca 2011
Kapsch zapłaci za spóźnione e-mytoElektroniczny system poboru opłat za przejazdy drogami krajowymi viaTOLL, który zastąpił winiety, wciąż nie funkcjonuje w 100 proc.07 lipca 2011
UE: kierowca, którzy przekroczy prędkość za granicą, dostanie mandat po powrocie do krajuZa dwa lata kierowcy, którzy przekroczą prędkość za granicą, będą mogli dostać mandat po powrocie do kraju. PE przyjął w środę propozycję dyrektywy określającej system egzekwowania mandatów za wykroczenia drogowe popełnione za granicą.06 lipca 2011
Pracownicy szpitala zablokują "zakopiankę"Trzydniową blokadę "zakopianki" oraz pikietowanie budynku krakowskiego NFZ zapowiadają pracownicy szpitala miejskiego w Rabce-Zdroju. Będą protestować przeciw niekorzystnym dla szpitala decyzjom Funduszu.06 lipca 2011
Polskie autostrady bez szans na przyspieszenieBudowa i utrzymanie autostrad znajdują się wśród sześciu problemów, z którymi państwo radzi sobie najgorzej – wynika z sondażu Homo Homini dla „DGP”. Prezentujemy dziś propozycje partii politycznych poprawy tej sytuacjiMariusz Staniszewski•06 lipca 2011
Specustawa drogowa nie chroni wywłaszczonychWłaściciel może stracić działkę, nie znając wysokości odszkodowania. Nie ma sankcji za przekroczenie 30-dniowego terminu na jego ustalenie. Zarządcy dróg uchylają się od wykupu nieużytecznych części nieruchomości.Ewelina Stępień•06 lipca 2011
DSS i Strabag najbliżej kontraktu na odcinek A2Dziś okaże się, z kim rząd będzie rozmawiać o dokończeniu autostrady A2 z Łodzi do stolicy.06 lipca 2011
Drelowski: Wykonawca nie zdążył z budową, ale straty poniesie państwoZ budową bramek do pobierania e-myta na drogach nie można było zdążyć. Firma, która podjęła się tego zadania od początku musiała to wiedzieć. Dlaczego więc zobowiązała się zrealizować komntrakt?Maciej Grelowski•05 lipca 2011
A2 powstanie, ale dużo drożejTo konsorcjum firm Eurovia i Warbud dokończy zapewne budowę odcinka autostrady A2, który opuścili Chińczycy. Nawet dwukrotnie może wzrosnąć jednak koszt tej budowy.Robert Zieliński•05 lipca 2011
GDDKiA chce od austriackiej firmy 6 mln zł za opóźnienie startu e-mytaGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje straty Skarbu Państwa poniesione z powodu opóźnionego startu systemu poboru e-myta na 4 mln zł - poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Do tego dochodzi 2 mln zł kar umownych dla firmy Kapsch.04 lipca 2011
NIK o stanie państwa w 2010 rokuNiewystarczająca dostępność świadczeń medycznych, brak lokali socjalnych i mieszkań chronionych, zaniedbania w modernizacji dróg, opóźnienia we wprowadzaniu ogólnopolskiego numeru alarmowego 112 - to uwagi NIK o stanie państwa, zawarte w sprawozdaniu za rok 2010.03 lipca 2011
System e-myta ruszył z dwudniowym opóźnieniemW niedzielę rano zaczął działać system elektronicznego poboru opłat za przejazd autostradami i drogami krajowymi - poinformowała PAP rzeczniczka projektu e-myta Dorota Prochowicz. System rusza z dwudniowym opóźnieniem.03 lipca 2011
Wielka klapa z e-mytemKilometrowe kolejki tirów, awantury i przepychanki na granicy. Start e-myta w Polsce wypadł fatalnie.02 lipca 2011
Nie udało się uruchomić e-myta! Będą milionowe kary dla austriackiego wykonawcy?System elektronicznego poboru opłat, budowany przez austriacką firmę za 5 miliardów złotych miał ruszyć o północy. Z powodów technicznych nie udało się go uruchomić - dowiedziało się RMF FM. Za każdy dzień opóźnienia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie naliczać wykonawcy milion złotych kary.Mateusz Adamski•01 lipca 2011