Dziennik Gazeta Prawana logo

Wojna dobiła import antracytu z Donbasu

Gubernator rosyjskiego obwodu amurskiego Wasilij Orłow (na zdjęciu z literą Z na ramieniu) podczas wizyty w Amwrosijiwce na Donbasie w październiku 2022 r. Trzeci z prawej Ihor Łyzow, szef administracji w Amwrosijiwce, handlarz węglem, dawniej współwłaściciel firmy TD Anthracite ze Sławkowa
Gubernator rosyjskiego obwodu amurskiego Wasilij Orłow (na zdjęciu z literą Z na ramieniu) podczas wizyty w Amwrosijiwce na Donbasie w październiku 2022 r. Trzeci z prawej Ihor Łyzow, szef administracji w Amwrosijiwce, handlarz węglem, dawniej współwłaściciel firmy TD Anthracite ze SławkowaMateriały prasowe / fot. Telegram/Materiały prasowe
21 sierpnia 2024

Część firm, które sprowadzały do Polski węgiel z okupowanego Donbasu, została porzucona przez właścicieli. Samo zagłębie umiera. 
Z 94 kopalń pozostało dziewięć

Pozostało 96% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.