Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Bezpieczeństwo i równowaga dla Europy

31 grudnia 2024

Po raz drugi obejmiemy przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. To nie tylko wielka odpowiedzialność, ale także unikalna okazja, by z Warszawy mówić o tym, jak powinna wyglądać Wspólnota w przyszłości

W obliczu narastających zagrożeń i wyzwań nasze przewodnictwo będzie czasem intensywnej pracy na rzecz budowy bezpiecznej, konkurencyjnej i równej Europy. Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej stawia na bezpieczeństwo w siedmiu wymiarach – wewnętrznym, zewnętrznym, energetycznym, ekonomicznym, zdrowotnym, żywnościowym i informacyjnym. W każdym z nich jest wiele do zrobienia. Wyzwania związane z bezpieczeństwem zajmują dziś głowy i serca wszystkich Europejczyków.

Polska prezydencja ma miejsce w momencie wyjątkowym, pełnym geopolitycznych wyzwań - wojna w Ukrainie, nowa administracja w Białym Domu, czy wybory w Niemczech. A także w znaczącym momencie z punktu widzenia unijnego kalendarza. Mamy nową Komisję Europejską i nowy Parlament.

Pozostało 81% treści
Możesz czytać nasze artykuły dzięki partnerowi PWC.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.