Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Świat

Międzynarodowa akcja przeciw mafii

27 czerwca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

41 osób aresztowano wczoraj podczas wielkiej policyjnej operacji przeciwko kalabryjskiej mafii Ndrangheta, którą przeprowadzono od Włoch po Niemcy, Kanadę i Australię. Wśród zatrzymanych jest były burmistrz australijskiego miasta Stirling.

Operację pod kryptonimem "Crimine 2" koordynowała prokuratura z Reggio Calabria. W jej rezultacie rozbito nie tylko klany na południu Włoch, lecz także zorganizowane w identyczny sposób gangi w innych krajach. Na podstawie międzynarodowych nakazów aresztowania zatrzymano gangsterów w Toronto, a w Niemczech - bossa klanu pochodzącego z rejonu Locri w Kalabrii.

Akcja ta była drugim tak poważnym ciosem wymierzonym w Ndranghetę po fali aresztowań 300 mafiosów w lipcu zeszłego roku.

Najbardziej spektakularną akcją było jednak rozbicie komórki włoskiej mafii w Australii. Podsłuchy wykazały, że jeden z aresztowanych we wtorek, były wieloletni burmistrz Stirling, Tony Vallelonga, który wyemigrował 30 lat temu z Vibo Valentia, omawiał z jednym z bossów z Reggio Calabria szczegóły działalności mafii na antypodach.

SR, PAP, REUTERS

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.