Nowe zakazy i podatki
Od wczoraj na Litwie obowiązuje zakaz reklamy napojów energetyzujących i ich bezpłatnego rozprowadzania wśród osób nieletnich. To niejedyne kontrowersyjne rozwiązanie zaproponowane przez rząd. Również wczoraj wszedł w życie nowy podatek od drogich nieruchomości o wartości ponad 1 mln litów (290 tys. euro).
Zgodnie z wchodzącą w życie nowelizacją ustawy o reklamie producenci napojów energetyzujących nie będą też mogli się ogłaszać jako sponsorzy imprez kulturalnych, sportowych ani innych przedsięwzięć organizowanych dla młodzieży.
Kolejna decyzja władz, która wywołuje na Litwie kontrowersje, to podatek od drogich nieruchomości. Będzie on wynosił 1 proc. i dotknie około tysiąca osób; dzięki niemu uda się pozyskać 17 mln litów (4,5 mln euro). Podatek od drogich nieruchomości zasili budżet państwa, a nie budżet samorządów.
nd
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu