Będzie zmiana we wniosku o dodatek osłonowy
Zgłoszenie pieca do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynk ó w (CEEB), a nie jego wpisanie jest teraz jednym z warunk ó w otrzymania dodatku osłonowego w podwyższonej kwocie. To pociąga za sobą konieczność zmodyfikowania wzoru wniosku składanego o to świadczenie.
Nastąpi to dzięki nowemu rozporządzeniu ministra klimatu i środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, które dziś ma zostać opublikowane. Dotychczas obowiązujący wzór tego formularza jest określony w załączniku do rozporządzenia z 3 stycznia 2022 r. (Dz.U. poz. 3), ale wymaga dostosowania z uwagi na nowelizację przepisów ustawy z 17 grudnia 2021 r. o dodatku osłonowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 1 ze zm.). Dotyczy ona zmiany w warunkach, które gospodarstwo domowe musi spełnić, aby otrzymać dodatek osłonowy w podwyższonej kwocie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.