Dziennik Gazeta Prawana logo

IT w gminie – jak zapewnić nowy standard audytu

3 czerwca 2009

Na podstawie Komunikatu nr 1 ministra finansów z 19 lutego 2009 r. w sprawie standardów audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych, audyt wewnętrzny jednostek sektora finansów publicznych ma być prowadzony według Międzynarodowych Standardów Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego. Obowiązująca od 1 stycznia 2009 r. wersja Międzynarodowych Standardów Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego wprowadza obowiązek dokonywania oceny governance w zakresie technologii informacyjnych (IT Governance; standard 2110.A2). Jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane są do prowadzenia audytu wewnętrznego, jeśli łączna kwota środków publicznych gromadzonych w ciągu roku kalendarzowego wynosi 40 mln zł.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.