Urzędnicy samorządowi pracują na trójkę z plusem
Dobrze i dostatecznie - takie najczęściej oceny wystawiali przedsiębiorcy osobom pracującym w gminach. Najlepiej wypadło Mazowsze, najgorzej Lubelszczyzna
Przedsiębiorców poproszono o dokonanie oceny urzędników w urzędach gmin. Okazało się, że celująco (na 6) pracę tych urzędników oceniło tylko 1,1 proc. przedstawicieli biznesu. Piątkę wystawiło 5,5 proc. przedsiębiorców. Z kolei dobrze (na 4) oceniło pracę gminnych urzędników aż 37,3 proc. przedstawicieli firm. Natomiast zdaniem 29,2 proc. osoby te zasłużyły jedynie na ocenę dostateczną (3). Miernie, czyli na dwójkę pracę urzędników oceniło 21,9 proc. reprezentantów biznesu. Najniższą ocenę, czyli niedostateczną (1), wystawiło zatrudnionym w gminach 5 proc. wypowiadających się przedsiębiorców. Badania wzajemnych relacji biznesu i samorządu przeprowadzono w ramach programu Rzetelna Firma.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.