Dziennik Gazeta Prawana logo

Urzędnicy samorządowi pracują na trójkę z plusem

30 czerwca 2018

Dobrze i dostatecznie - takie najczęściej oceny wystawiali przedsiębiorcy osobom pracującym w gminach. Najlepiej wypadło Mazowsze, najgorzej Lubelszczyzna

Przedsiębiorców poproszono o dokonanie oceny urzędników w urzędach gmin. Okazało się, że celująco (na 6) pracę tych urzędników oceniło tylko 1,1 proc. przedstawicieli biznesu. Piątkę wystawiło 5,5 proc. przedsiębiorców. Z kolei dobrze (na 4) oceniło pracę gminnych urzędników aż 37,3 proc. przedstawicieli firm. Natomiast zdaniem 29,2 proc. osoby te zasłużyły jedynie na ocenę dostateczną (3). Miernie, czyli na dwójkę pracę urzędników oceniło 21,9 proc. reprezentantów biznesu. Najniższą ocenę, czyli niedostateczną (1), wystawiło zatrudnionym w gminach 5 proc. wypowiadających się przedsiębiorców. Badania wzajemnych relacji biznesu i samorządu przeprowadzono w ramach programu Rzetelna Firma.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.