Dziennik Gazeta Prawana logo

Kierowca nie może odpowiadać za błędy operatora viaTOLL

29 czerwca 2018

Orzeczenie

NSA oddalił skargę kasacyjną głównego inspektora transportu drogowego. Chodziło o sprawę przedsiębiorcy, który opłacił e-myto przelewem, lecz środki zostały zaksięgowane na koncie operatora już po wjechaniu pojazdu na drogę płatną. 20 sierpnia 2012 r. o godz. 8.23 przedsiębiorca zrobił przelew na rachunek bankowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zasilając swoje konto viaTOLL kwotą 900 zł. Gdy następnego dnia ciężarówka została zatrzymana do kontroli, inspektorzy wskazali, że system zanotował dwa przejazdy bez opłaty - 20 sierpnia o 23.52 i 21 sierpnia o 15.05. Na kierowcę nałożono dwie kary administracyjne za przejazd pojazdem po drodze płatnej bez opłaty, po 3 tys. zł każda.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.