Dziennik Gazeta Prawana logo

Policja nadal zwalnia ze względu na wiek

29 czerwca 2011

Funkcjonariusza nadal można zwolnić ze służby, jeśli ma 30 lat wysługi emerytalnej. Rzecznik praw obywatelskich chce zmiany przepisów.

Po publikacji "DGP" "Policja wyrzuca na emeryturę" (nr 242/ 2010) sprawą policjantów zwalnianych po 30 latach służby zainteresował się także rzecznik praw obywatelskich (RPO). W wystąpieniu skierowanym do premiera Donalda Tuska zwrócił uwagę, że art. 41 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz.U. z 2007 r., nr 43, poz. 277 z późn. zm.) umożliwia zwalnianie funkcjonariusza tylko dlatego, że ma on 30 lat wysługi emerytalnej. Identyczne rozwiązania ustawodawca stosuje także wobec funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.