Służba wojskowa uzupełni staż
Funkcjonariusze przechodzący na cząstkowe emerytury po 15 latach służby do minimalnego okresu będą mieć doliczany cały okres zasadniczej służby wojskowej.
Trwające konsultacje społeczne dotyczące reformy systemu emerytalnego służb mundurowych spowodowały, że coraz więcej funkcjonariuszy zaczyna sprawdzać, czy mają prawo do emerytury. Zakład Emerytalno-Rentowy (ZER) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) wyjaśnia, że prawo do takiego świadczenia mają funkcjonariusze, którzy w dniu zwolnienia posiadają 15 lat służby w formacjach mundurowych, łącznie z okresami równorzędnymi ze służbą. Formacje te są dokładnie wymienione w ustawie z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) Dz.U. z 2004 r. nr 8, poz. 67 z późn. zm. Zasady ustalania stażu emerytalnego określa art. 12 wymienionej ustawy. Przy czym zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 2 zalicza się do niego także zasadniczą służbę wojskową. Decydujące znaczenie dla przyznania emerytury policyjnej ma data wstąpienia po raz pierwszy do służby.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.