Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Prawnik

Chcesz pracować, pokaż się w internecie

1 grudnia 2019
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Dziś prawników sprawdza się w sieci. Dlatego warszawska Okręgowa Izba Radców Prawnych uruchomiła nową wyszukiwarkę dla potencjalnych klientów

Klient trafiający do radcy prawnego tak po prostu z ulicy to rzadkość. Dziś liczy się widoczność w sieci – tłumaczy Włodzimierz Chróścik, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, a także przewodniczący Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego KRRP.

– Marketing szeptany już nie wystarcza. W USA i Kanadzie zaledwie jedna trzecia klientów indywidualnych sięga po prawnika z polecenia. Ten trend dotarł już do Polski. Ponad połowa Polaków szuka prawnika w internecie, a tylko 46 proc. korzysta z fachowców z polecenia – mówi prof. Ryszard Sowiński z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, autor raportu „Strategie konkurowania indywidualnych kancelarii radców prawnych” na temat sposobów konkurowania kancelarii radcowskich, przygotowanego na zlecenie Krajowej Izby Radców Prawnych i zaprezentowanego w październiku. Wynika z niego, że wprawdzie rekomendacje znajomych są nadal ważne, ale potencjalni klienci weryfikują je w sieci. Stąd liczy się wizerunek kancelarii budowany w internecie. Jeśli klienta nie przekonuje, wybiera on innego prawnika albo szuka w sieci informacji, by samodzielnie rozwiązać swój problem.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.