Dziennik Gazeta Prawana logo

Czy studia podyplomowe są honorowane

14 maja 2012

Kandydat ukończył studia licencjackie z rachunkowości, jednak w szkole prywatnej, która nie ma uprawnień do nadawania tytułu doktora nauk ekonomicznych. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych na właściwej uczelni. Czy po wykazaniu trzyletniego doświadczenia będzie mógł ubiegać się o wydanie certyfikatu księgowego?

Nie. Zgodnie bowiem z art. 76 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy o rachunkowości uzyskanie uprawnień jest możliwe, gdy studia podyplomowe są poprzedzone studiami magisterskimi lub równorzędnymi. Przy tym wykształcenie wyższe może być uzyskane na dowolnym kierunku. W sytuacji aby uzyskać certyfikat, czytelnik może albo przystąpić do egzaminu na usługowe prowadzenie ksiąg (oraz udokumentować dwuletnie doświadczenie), albo zdobyć wykształcenie magisterskie z rachunkowości na uczelni, która ma uprawnienia do nadawania stopnia nauk ekonomicznych.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.