Dziennik Gazeta Prawana logo

Metodologia XVIII rankingu DGP

26 marca 2024

Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej został podzielony na trzy zasadnicze części. W pierwszej z nich o kolejności decydowały dane liczbowe, w drugiej sukcesy firm i kancelarii, a w trzeciej – indywidualne osiągnięcia doradców.

W stosunku do poprzednich edycji znacznie uprościliśmy zasady wyboru największych firm doradztwa podatkowego w 2023 r. Uczestników rankingu poprosiliśmy o przesłanie podstawowych danych liczbowych. Na tej podstawie stworzyliśmy dwie listy największych firm: pod względem przychodów i pod względem liczby pracowników merytorycznych.

O pozycji w kategorii „przychodowej” decydowały wyłącznie uzyskane przychody (netto) z doradztwa podatkowego w 2023 r. (w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia włącznie). W kategorii „pracowniczej” o miejscu decydowała zaś wyłącznie liczba zatrudnionych na koniec 2023 r. doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, biegłych rewidentów oraz pracowników merytorycznie zaangażowanych w doradztwo podatkowe, którzy nie mają (jeszcze) uprawnień (tj. konsultantów podatkowych). Zrezygnowaliśmy z premiowania liczby klientów oraz przeliczania cząstkowych parametrów na punkty.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.