Dziennik Gazeta Prawana logo

Opiekunowie medyczni do laboratorium

25 marca 2020

W walce z epidemią liczy się każda para rąk, a zadania można delegować z większą elastycznością niż w normalnych okolicznościach. W związku z koniecznością zwiększenia liczby testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pojawiła się więc inicjatywa, by przeszkolić w tym celu opiekunów medycznych.

O poszukiwaniu chętnych, którzy podjęliby się tego zadania, poinformowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych (OSOM). Jak mówi jego wiceprezes Krzysztof Tłoczek, inicjatywa wyszła ze strony Ministerstwa Zdrowia, które poprosiło o współpracę. – Szczegółów na razie nie znamy, decyzje podejmowane są na bieżąco, czekamy na dalsze wytyczne resortu – dodaje.

Pozostało 89% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.