Dziennik Gazeta Prawana logo

Terapia jednak bez podpisu uczestnika

3 lutego 2020

Nie będzie obowiązku poświadczania podpisem obecności na terapii – poinformował Adam Niedzielski, prezes NFZ.

To odpowiedź na postulat środowiska lekarzy i terapeutów, które apelowało o zmianę rozwiązania zawartego w zarządzeniu prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 16 stycznia 2020 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień. Reguluje ono m.in. zasady, na jakich będą działać placówki wsparcia psychicznego dla dzieci i młodzieży, m.in. poradnie psychologiczno-psychoterapeutyczne, które mają być podstawą zreformowanego systemu.

Pozostało 94% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.