Dziennik Gazeta Prawana logo

Przybędzie specjalistów. Niestety, głównie w statystykach

15 stycznia 2020

Nowa ustawa ma sprawić, że w systemie ochrony zdrowia będzie więcej lekarzy ze specjalizacją. Sami medycy w to wątpią – ich zdaniem usprawni ona szkolenie, ale problemów kadrowych nie rozwiąże. Chyba że na papierze

Nowelizacja ustawy z 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 537 ze zm.) to dokument długo wyczekiwany przez środowisko. W kończącym protest rezydentów porozumieniu minister zdrowia zobowiązał się do zreformowania systemu kształcenia podyplomowego lekarzy. Nowa ustawa ma wprowadzić długo wyczekiwane przez nich zmiany.

Pozostało 94% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.