Dziennik Gazeta Prawana logo

Powstaną centra urazowe

29 lipca 2009

Do 2013 roku kilkanaście oddziałów ratunkowych zostanie przekształconych w centra urazowe. Zgodnie z nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym powstanie od 10 do 12 takich ośrodków. Dzięki nim pacjenci, którzy np. ulegną wypadkowi, będą mieli zapewniony szybki dostęp do specjalistycznych badań diagnostycznych w jednym miejscu. W centrach mają być udzielane świadczenia przez lekarzy z zakresu prawie wszystkich specjalności, włącznie z rehabilitacją. Zdaniem ekspertów skróci to czas leczenia pacjentów, poprawi jakość udzielanych im świadczeń, a tym samym zmniejszy odsetek osób, które w wyniku urazów nie powracają do pełnej sprawności fizycznej.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.