Powstaną centra urazowe
Do 2013 roku kilkanaście oddziałów ratunkowych zostanie przekształconych w centra urazowe. Zgodnie z nowelizacją ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym powstanie od 10 do 12 takich ośrodków. Dzięki nim pacjenci, którzy np. ulegną wypadkowi, będą mieli zapewniony szybki dostęp do specjalistycznych badań diagnostycznych w jednym miejscu. W centrach mają być udzielane świadczenia przez lekarzy z zakresu prawie wszystkich specjalności, włącznie z rehabilitacją. Zdaniem ekspertów skróci to czas leczenia pacjentów, poprawi jakość udzielanych im świadczeń, a tym samym zmniejszy odsetek osób, które w wyniku urazów nie powracają do pełnej sprawności fizycznej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.