Pacjent musi zapłacić za niektóre zaświadczenia lekarskie
Za niektóre zaświadczenia wydawane przez lekarza na wniosek pacjenta, które potwierdzają stan jego zdrowia, trzeba zapłacić.
Do obowiązków lekarza, oprócz udzielania świadczeń zdrowotnych, należy również wystawianie zaświadczeń potwierdzających stan zdrowia pacjenta. Część z nich jest potrzebna w celu np. uzyskania renty. W takiej sytuacji zaświadczenie powinno być wydane nieodpłatnie, bo jest ono wymagane przez ZUS. Opłaty od świadczeniobiorców nie mogą być pobrane również za wydanie zaświadczenia lekarskiego związanego z kontynuowaniem nauki, uczestnictwem dzieci, uczniów, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i studentów w zajęciach sportowych i w zorganizowanym wypoczynku.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.