Dziennik Gazeta Prawana logo

Pilotaż sieci onkologicznej wywołał burzę jeszcze przed uruchomieniem

11 grudnia 2018

Wysokie koszty, brak wiarygodnych wskaźników monitorowania efektów leczenia, skrajna biurokratyzacja, marginalizacja roli szpitali innych niż duże centra onkologii – to tylko niektóre z zarzutów wobec przygotowywanej przez resort zdrowia reformy systemu leczenia nowotworów. Dziś zajmie się nią na nadzwyczajnym posiedzeniu sejmowa komisja zdrowia.

Tak zwana sieć onkologiczna wywołała kontrowersje, zanim jeszcze ministerstwo rozpoczęło jej testowanie w ramach pilotażu. Miał się on rozpocząć z początkiem grudnia, ale przeciągnęły się prace nad rozporządzeniem w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej, określającym jego zasady. W zeszłym tygodniu minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził nadzieję, że ruszy on w styczniu.

Pozostało 90% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.