Wspólnotowe e-myto tylko dla bogatych
Unijny system opłat drogowych wymusi na kierowcach większe wydatki
Do października na naszych drogach ma pojawić się europejska usługa opłat elektronicznych (EETS), której od państw członkowskich wymaga Unia. Kierowcy opłacający w sposób elektroniczny przejazd po autostradach nie będą już musieli kupować oddzielnych urządzeń pokładowych na każdy europejski kraj posiadający własny system e-myta - Polskę, Niemcy, Czechy, Słowację, Austrię, Szwajcarię, a już niebawem Francję. Rzecz dotyczy 93 tys. firm transportowych działających w Polsce. Teraz wystarczy jedno urządzenie, które obsłuży system opłat w każdym z tych krajów. Gdy dojdzie do rozliczeń, zamiast odrębnych faktur z każdego państwa firma otrzyma jedną do zbiorczego rozliczenia.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.