Studentów coraz więcej. Zwłaszcza cudzoziemców
Przybywa kształcących się na polskich uczelniach, jest ich o 2,9 tys. więcej niż rok wcześniej - wynika z najnowszych danych GUS zawartych w informacji „ Szkolnictwo wyższe w roku akademickim 2021/2022 ” .
To efekt tego, że coraz więcej cudzoziemców wybiera naukę na polskich uczelniach. Z danych GUS wynika, że w Polsce studiuje 89,4 tys. obcokrajowców - o 5,6 proc. więcej niż w poprzednim roku. Większość pochodzi z krajów europejskich, najliczniejszą grupę stanowią osoby z Ukrainy (36 tys., czyli 40,3 proc. wszystkich cudzoziemców), z Białorusi (11,1 tys. - 12,4 proc.) i Turcji (2,9 tys. - 3,2 proc.).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.