Strażacy protestują przeciwko dłuższym dyżurom
PROJEKT - Komendanci będą musieli ogłaszać harmonogramy służby strażaków na kolejne sześć miesięcy na 7 dni przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 266, poz. 2247 z późn. zm.). Określa on okoliczności pozwalające na przedłużenie czasu służby także wówczas, kiedy strażak musi dokończyć rozpoczęte zadania służbowe. Strażacy będą musieli pracować dłużej także wtedy, gdy na zmianie brakuje osób do wykonywania zadań służbowych. Dodatkowo Komenda Główna Straży Pożarnej zaproponowała, aby liczba kolejnych godzin wolnych od służby zapisanych w harmonogramie nie mogła być większa niż 120.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.