Kierowcy przyspieszają z wiosną. Policjanci też
BEZPIECZEŃSTWO Przez rok policja odebrała 32,3 tys. praw jazdy za nadmierną prędkość. Wszystko może jednak zmienić wyrok Trybunału Konstytucyjnego
Przepisy, zgodnie z którymi policjant z automatu może pozbawić kierowcę prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, obowiązują od 18 maja 2015 r. Do końca ubiegłego roku zatrzymano w ten sposób ponad 20,1 tys. dokumentów. Rekordowy był wrzesień, w którym czasowo odebrano 3755 uprawnień. Końcówka 2015 r. pozwalała sądzić, że do kierowców dotarło, że zbyt ciężka noga nie popłaca. Liczba odebranych dokumentów w listopadzie spadła poniżej 2 tys., a w grudniu wyniosła 2,4 tys. Obecny rok też zaczął się optymistycznie - w styczniu policja przyłapała na tym przewinieniu 1754 kierowców. Ale statystyki szybko zaczęły rosnąć, by w marcu i kwietniu osiągnąć pułap zbliżony do zeszłorocznego rekordu. W sumie do 4 maja br. drogówka zatrzymała ponad 12,2 tys. praw jazdy.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.