Dziennik Gazeta Prawana logo

Automatyczne odsetki nie poprawią terminowości wypłacania pensji

29 stycznia 2020

Pracodawcy wciąż dopuszczają się naruszeń w zakresie wypłaty świadczeń ze stosunku pracy. Jak zrobić z tym porządek? Zdaniem związkowców – wprowadzić kary w postaci wysokich należności ubocznych płatnych bez wniosku pracownika. Ale eksperci mówią: nie tędy droga

Według ostatniego dostępnego sprawozdania Państwowej Inspekcji Pracy w 2018 r. nieprawidłowości pod tym względem stwierdzono u co ósmego kontrolowanego pracodawcy. Zbiorczych danych za 2019 r. jeszcze nie ma. Okręgowi Inspektorzy Pracy w rozmowach z DGP przyznają jednak, że sytuacja niewiele się zmieniła. Tym samym nasuwa się pytanie, czy aby nie nastał czas zmian legislacyjnych, które unormują tę sytuację.

Pozostało 98% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.