Dziennik Gazeta Prawana logo

Złe zachowanie to powód dyscyplinarki

1 lipca 2018

Firma nie musi przywracać do pracy pracownika, którego ponowne zatrudnienie byłoby gorszące dla pozostałych zatrudnionych. Nie ma takiego obowiązku, nawet jeśli rozwiązanie umowy było wadliwe.

Pracownicy domagali się od firmy, aby po połączeniu z innym zakładem renegocjowała z nimi porozumienie dotyczące wypłacanych wynagrodzeń. Pracodawca nie wyraził na to zgody, więc pracownicy rozpoczęli strajk. Po jego zakończeniu firma zwolniła dyscyplinarnie pracownika, który był równocześnie działaczem związkowym i zdaniem firmy odpowiadał za przerwę w pracy. Jako uzasadnienie wskazała ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, polegające m.in. na uderzeniu pięściami w głowę innego pracownika, który chciał pracować mimo strajku. Dodatkowo wskazała, że wydał polecenie użycia gaśnicy przeciwko tym pracownikom, którzy chcieliby przystąpić do pracy.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.