Zmienione zasady ubiegania się o gwarantowane pensje
Niewypłacalność firm nastąpi w razie rozpoczęcia postępowania restrukturyzacyjnego
Od 1 stycznia 2016 r. zmieni się procedura wypłaty zaległych wynagrodzeń dla pracowników upadających przedsiębiorstw. Wtedy w życie wejdzie ustawa z 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. poz. 978), która reguluje kwestie zawierania układu przez niewypłacalnego lub zagrożonego niewypłacalnością dłużnika. Przepisy te modyfikują także zasady ubiegania się o wypłatę środków z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Nowelizują bowiem ustawę z 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 272 ze zm.). Modyfikacje mają dostosować jej regulacje do charakteru postępowań restrukturyzacyjnych unormowanych w ustawie z 15 maja 2015 r.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.