Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Niemcy i Rosjanie porozumieli się w sprawie cen gazu

26 czerwca 2018

Rosyjski Gazprom Export i niemiecki E.ON zakończyły negocjacje dotyczące cen gazu dostarczanego do Niemiec. Porozumienie podpisali wczoraj wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew i szef E.ON Ruhrgas Klaus Schafer.

Niemiecki potentat domagał się obniżenia ceny gazu rosyjskiego, lecz negocjacje nie przynosiły rezultatu. Zdecydował się więc na skierowanie sprawy do Międzynarodowego Arbitrażu. Gazprom poinformował, że obie strony zadecydowały, że porozumienie kończy proces arbitrażowy.

Firmy nie ujawniły szczegółów porozumienia, ale według zagranicznych mediów obniżka może sięgnąć 10 proc. i zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.

Gazprom twierdzi, że prowadzi negocjacje z firmą RWE oraz z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem w sprawie zmiany ceny gazu w kontraktach długoterminowych. Obie firmy również skierowały sprawy do arbitrażu.

PGNiG zaprzecza tym informacjom. Twierdzi, że żadne rozmowy się nie toczą i koncern czeka na rozstrzygnięcie sądu.

JSU, PAP

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.