Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

GAZSTAL – stale najlepsi!

29 maja 2009
Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Rozmowa z prezesem zarządu GAZSTAL SA

732e5005-6f86-4431-85b6-6472ad8996b2-38908674.jpg

Piotr Pudłowski, prezes zarządu GAZSTAL SA

– W listopadzie tego roku minie 15 lat od momentu powołania firmy do życia. Rozpoczynaliśmy w połowie lat 90, kiedy duży problem dla polskiego górnictwa nafty i gazu, stanowiło odzyskiwanie należności z hut. Jednocześnie, w tym samym czasie ogromne trudności sprawiało nabycie w kraju specjalistycznych rur niezbędnych dla górnictwa. Stworzyliśmy więc spółkę wypełniającą tę niszę rynkową. Jako firma handlowa odbieraliśmy z hut stali rury w zamian za dostawy gazu. Był to doskonały sposób na wyegzekwowanie należności finansowych oraz pozyskanie towaru. Po kilku latach, po znormalizowaniu się rynku, rezygnując z wymiany barterowej, postanowiliśmy kupować rury, a następnie je sprzedawać.

– Obecnie zajmujemy się handlem rurami głównie dla przemysłu naftowego. Specjalizujemy się w sprzedaży 3 rodzajów rur: wiertniczych, wydobywczych i przewodowych, co umożliwia nam współpracę z przemysłem naftowym i wiertniczym. Ponadto rozszerzyliśmy asortyment o stal konstrukcyjną oraz blachy i kształtowniki. Naszym głównym polskim kooperantem jest PGNiG SA. Natomiast poza granicami Polski współpracujemy z firmami wiertniczymi wydobywającymi ropę naftową i gaz ziemny. Dostarczamy wysokiej jakości towary dla branży naftowej głównie na Litwę, Ukrainę, do Kazachstanu oraz Szwecji i Egiptu.

Nowością w spółce GAZSTAL jest inwestycja w dział zajmujący się projektowaniem i realizacją systemów informatycznych – IT Solutions – Gazstal. Potrafimy zaprojektować i wykonać złożone systemy przetwarzania informacji i efektywnie je zaprezentować. Naszą specjalnością są elastyczne, dopasowane do potrzeb klienta systemy przetwarzania informacji oraz systemy wizualizacyjne, które służą prezentacji procesów przemysłowych oraz interaktywnych.

– Nasz pomysł na konkurencyjność to specjalizacja. Od lat doskonalimy się w handlu rurami wiertniczymi, przewodowymi i eksploatacyjnymi. Mogę zdecydowanie potwierdzić, że zgodnie z opiniami naszych klientów, w segmencie rur wiertniczych, jesteśmy świetnie postrzegani i stale najlepsi.

– Opieramy się na wdrożonym w 2001 roku certyfikacie ISO 9001:2000. Nasze rury specjalistycznego zastosowania wykonywane są z odpowiednich stopów stali. Tym samym spełniają międzynarodowe standardy jakościowe zapisane w American Petrolium Certificate. Pozwala to na dostarczanie rur na wymagające rynki europejskie. Wierzymy, że dobra polityka jakości, a co za tym idzie, prawidłowe funkcjonowanie spółki, to efekt wielu różnych czynników. Na działalność firmy mają wpływ nie tylko wdrożone systemy jakości, ale również uczciwość i rzetelność jej pracowników oraz konsekwencja w podejściu do wykonywanej pracy. Reklamacje ze strony naszych kontrahentów praktycznie się nie zdarzają. Przykładem uczciwości z naszej strony z całą pewnością jest fakt, że w ciągu 15 lat istnienia firmy nie zdarzyły się spóźnienia wpłaty jakiejkolwiek – najmniejszej nawet – kwoty. Uważam, że polityka jakości danego przedsiębiorstwa jest przede wszystkim koncepcją jej właściciela, który wciela w życie firmy swoje wartości i wraz z zespołem pracowników realizuje wyznaczone cele.

– Niewątpliwie najcenniejszą jest dla nas statuetka i srebrny laur w programie,Przedsiębiorstwo Fair Play, w którym brana pod uwagę jest nie tylko kondycja finansowa, ale również właściwie pojęta rola spółki w lokalnej społeczności. Wyjątkowe znaczenie ma także Certyfikat Najwyższej Jakości przyznany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością oraz Wyróżnienie w I edycji Lubuskiej Nagrody Jakości 2004. Ponadto posiadamy Godło Solidnej Firmy za rok 2003 i 2006 oraz Gazele Biznesu.

– Naszym podstawowym celem jest zintensyfikowanie sprzedaży oraz udoskonalanie nowego obszaru działania firmy, związanego z działem IT. Ważne jest również to, aby w trudnych czasach kryzysu generować zysk i za wszelką cenę utrzymać miejsca pracy. Naszym celem jest także niezmienne zapewnienie wysokiego poziomu jakości, poprzez utrzymanie praktycznie zerowego wskaźnika reklamacji.

Wierzę, że do realizacji tych założeń przyczyni się cała nasza załoga, związana z firmą od momentu jej powstania.

1c66cd5f-717c-4b52-8068-f87bf66b06e9-38908676.jpg
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.