Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

Private equity szykują się do zakupów

27 czerwca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Fundusze private equity znowu zaczynają kupować spółki. W Europie Środkowej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wydały na akwizycje 2,5 mld euro.

Z najnowszej ankiety firmy doradczej Deloitte przeprowadzonej wśród funduszy private equity działających w Europie Środkowej wynika, że od października 2008 r. konsekwentnie spada odsetek respondentów koncentrujących się na zarządzaniu portfelem. Rośnie za to udział ankietowanych, którzy spodziewają się nowych inwestycji.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy inwestycje funduszy private equity w Europie Środkowej wzrosły do 2,5 mld euro w porównaniu do 100 mln euro w poprzednim okresie (od października 2008 r. do kwietnia 2009 r.). Ostatnio fundusze zainteresowały się też spółkami z warszawskiej giełdy. Z powodzeniem wezwanie na akcje HTL-Strefy przeprowadził fundusz EQT. Za wszystkie akcje spółki był gotów zapłacić ponad 850 mln zł.

MK

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.