Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Biznes

Chiński pikap wjeżdża do Polski

3 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Notowany na giełdzie w Warszawie Pol-Mot Warfama i chińska spółka Hebei Zhongxing Automobile podpisały trzyletnią umowę na montaż i sprzedaż pikapa Grand Tiger o wartości 60 mln zł.

Pol-Mot będzie wyłącznym importerem, monterem, dystrybutorem i serwisantem produkowanego w Polsce auta. Dodatkowo uzyska prawo udzielania sublicencji. A to nie wszystko. Strony ustaliły ponadto, że obszar umowy może zostać rozszerzony na pozostałe kraje Unii Europejskiej. - Montowane w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie pikapy będziemy sprzedawali od 1 stycznia 2011 r. - zapowiada Karol Zarajczyk, wiceprezes i dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Pol-Mot Warfamy.

Nowy samochód ma trafić przede wszystkim do rolników. Grand Tiger będzie wyposażony w 170-konny silnik Diesla D4CB o pojemności 2,5 l oraz skrzynię biegów koreańskiej produkcji.

Pol-Mot Warfama to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa oraz jedyna spółka z branży maszyn i urządzeń rolniczych, która jest notowana na giełdzie w Warszawie. Firma ma zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna oraz trzy oddziały w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, Opalenicy i Lublinie.

cez

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.