Agenci zarabiają mniej
Drastyczny spadek liczby transakcji spowodowany zbyt wysoką ceną mieszkań i ograniczeniami w dostępie do kredytów przyczynił się do zastoju, który doprowadził do obniżek prowizji - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pośredników przez Szybko.pl i Expandera. Wśród ankietowanych agentów ponad połowa (55 proc.) stwierdziła, że w ubiegłym roku prowizje zmalały. Warto zauważyć, że w większości przypadków wciąż pobierane są prowizje od obu stron umowy. Takie rozwiązanie stosują pracodawcy 63 proc. ankietowanych. Spadek prowizji miał też bezpośredni wpływ na wynagrodzenia agentów. 55 proc. ankietowanych zadeklarowało, iż w 2009 roku zarabiało mniej niż 12 miesięcy wcześniej.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.