Dziennik Gazeta Prawana logo

Agenci zarabiają mniej

29 czerwca 2018

Drastyczny spadek liczby transakcji spowodowany zbyt wysoką ceną mieszkań i ograniczeniami w dostępie do kredytów przyczynił się do zastoju, który doprowadził do obniżek prowizji - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród pośredników przez Szybko.pl i Expandera. Wśród ankietowanych agentów ponad połowa (55 proc.) stwierdziła, że w ubiegłym roku prowizje zmalały. Warto zauważyć, że w większości przypadków wciąż pobierane są prowizje od obu stron umowy. Takie rozwiązanie stosują pracodawcy 63 proc. ankietowanych. Spadek prowizji miał też bezpośredni wpływ na wynagrodzenia agentów. 55 proc. ankietowanych zadeklarowało, iż w 2009 roku zarabiało mniej niż 12 miesięcy wcześniej.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.