Dziennik Gazeta Prawana logo

Kobiety wydają więcej. Także w internecie

26 czerwca 2018

LICZBA KOBIET kupujących w internecie rośnie z roku na rok. W 2010 r. panie stanowiły już 60 proc. osób robiących zakupy w e-sklepach. Są lepszymi klientami niż mężczyźni, bo wydają jednorazowo średnio 120 zł, a panowie - 90 zł. W dodatku są lojalnymi klientkami

Typowa e-konsumentka to kobieta młoda, z wykształceniem wyższym, mieszkająca w dużym mieście. Zazwyczaj mężatka. W sieci najczęściej szuka ubrań, butów i dodatków. Ale coraz chętniej decyduje sie też na zakupy RTV, telefonów czy komputerów. Raczej nie decyduje się na zakup w internecie żywności. I co ważne, jednorazowo wydaje więcej niż mężczyzna.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.